İade Şartları

İADE VE İPTAL İŞLEMLERİ

 

 

1 - İade işlemini nasıl yapabilirim?

Satın aldığınız ürünü, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünler kullanılmamış ve paketi zarar görmemiş olmalıdır. Ürünleri ve faturasını, faturanın arkasında bulunan iade formunu doldurduktan sonra, teslim aldığınız kargo firması ile i2teker’e gönderebilirsiniz.

 


                

 


Eğer faturanızı kaybettiyseniz, "siparişlerim" sayfasından siparişinizi bularak "sipariş faturası" linkinden faturanıza ulaşıp yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.

 


Kurumsal iade

Eğer ürünün faturası kurumsal ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" ile birlikte göndermeniz gerekir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, "iade faturası" kesilmediği takdirde tamamlanamaz.

 


2- İptal işlemini nasıl yapabilirim ?

Siparişinizi iptal edebilmek için; “Siparişlerim” sayfasından iptal etmek istediğiniz ürünlerin bulunduğu siparişinizi seçmeniz ve iptal linkine tıklamanız yeterlidir.

Kampanyası sona eren ürünlerde iptal işlemi yapılamamaktadır.

             1-“Siparişlerim” sayfasını seçin.

               2-Seçtiğiniz siparişin detayını inceleyin.

                 3-Ürünlerin yanında bulunan “iptal et” tuşuna basın.

 


3- İade ücreti kredi kartına ne zaman yansır?

 

İade kargonuz Sehribal'e ulaştıktan sonra size bir bilgilendirme e-postası gönderilir. Ürün kontrolü tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde iadeniz için bankanıza talimat verilerek, ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza para iadesi yapılır.

İade işleminiz yapıldığında e-mail ile bilgilendirilirsiniz.

 

 

4- Siparişimi kaç günde iade edebilirim?

 

Satın aldığınız ürünü, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde, faturanın arkasında bulunan iade bölümünü doldurarak ürün teslim aldığınız Kargo firması ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz.

Eğer ürünün faturası kurumsal ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir "İade faturası" ile birlikte göndermeniz gerekir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, "İade faturası" kesilmediği takdirde tamamlanamaz.

 

 

5- Siparişiniz iptal veya iadesinde indirim koduma ne olur?

 

İndirim kodları tek kullanımlık olduğundan dolayı, siparişinizi iptal/iade ederseniz indirim kodunuz sonraki alışverişlerinizde kullanılamaz.

 

6- İptal ettiğim ürünlerin siparişini yeniden aktif hale getirebilir miyim?

 

Maalesef hayır. İptal edilen siparişler tekrar aktif hale getirilemez. Kampanya devam ediyor ise beğendiğiniz ürün için yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

 

7- İade ürünü hangi adrese göndermem gerekiyor?

 

Ürünü, teslim aldığınız orijinal kutusu ve faturasıyla birlikte (varsa hediyesi ), faturanın arka kısmında yer alan "iade" bölümünü doldurup, ürünü size teslim eden kargo firmasıyla Sehribal'e  iade edebilirsiniz.